Produkty 2013/2014

Pierwszym produktem Programu Comenius jest logo zaprojektowane przez uczniów klas IV-VI. Uczniowie pod kierunkiem p. Agaty Dzielawskiej- nauczyciela plastyki projektowali logo projektu. Logo przygotowywane było również na zajeciach pozalekcyjnych prowadzonych przez p. Grażynę Bich-opiekuna klubu.  Prace uczniów można obejrzeć w galerii Comeniusa.

 

Drugim produktem Programu Comenius jest "Mapa Comeniusa". Na mapie przedstawiliśmy flagi krajów współpracujących z naszą szkołą oraz mapę Europy z zaznaczonymi państwami i miastami, w których znajdują się szkoły partnerskie. Produkt przygotowywany jest przez uczniów Szkolnego Klubu Europejskiego pod kierunkiem p. J.Urbańczyk-Nowak i p. G. Bich. Również w galerii Comeniusa można obejrzeć naszą"mapę Comeniusa".

 

Książka kucharska to kolejny wspólny produkt krajów partnerskich uczestniczących w Projekcie Comenius. Każda szkoła przesłała  do koordynatora w Anglii przepisy oraz zdjęcia wybranych trzech potraw narodowych. Uczniowie przygotowali przepisy następujących potraw: przystawki, czyli sałatki jarzynowej, dania głównego – pierogów z serem oraz deseru- koktajlu truskawkowego. Potrawy zostały wykonane i oczywiście sfotografowane. Czekamy na wyniki naszej wspólnej pracy, czyli na "Książkę kucharską" potraw narodowych 12 państw. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak smakują potrawy w innych krajach, a szczególnie nasze ulubione słodkie desery!

 

 

Kolejnym produktem przygotowanym w ramach programu było nagranie dwóch kolęd (w języku angielskim i polskim). Kolędy zaśpiewały Olga Kościelniak z kl. 5 d i Natalka Skuza z kl. 4 a  pod kierunkiem p. Iwony Kosty i przy technicznej pomocy w zgraniu kolęd p. Beaty Sobczak-Kucy. Uczniowie na zajęciach SKE mieli okazję wysłuchać polskich kolęd oraz kolęd nagranych przez dzieci z krajów partnerskich. Powstała płyta z nagraniem 12 kolęd europejskich.

 

Uczniowie kl. V d pod kierunkiem p. Aleksandry Bednarskiej-Chłopaś przygotowali występ kolędników. Występ został nagrany i w lutym został zaprezentowany szkołom partnerskim podczas wizyty partnerskiej. Był to produkt programu przedstawiający legendy danego państwa.

 

W kwietniu 2014 r. uczniowie najbardziej aktywni w Programie Comenius uczestniczyli w wycieczce „Szlakiem zamków Jury Krakowsko-Częstochowskiej” zorganizowanej przez koordynatorów programu- p. Joannę Urbańczyk-Nowak i p. Grażynę Bich. Uczniowie zwiedzili zamek w Bobolicach, Mirowie i Ogrodzieńcu. Produktem finalnym były prezentacje multimedialne uczniów przedstawiające „Małą Ojczyznę”- Mirów, Bobolice i Ogrodzieniec. Prezentacje uczniów zostały zaprezentowane partnerom podczas wizyty w czerwcu, w Hiszpanii.

 

W maju uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wideokonferencji z uczniami ze szkoły francuskiej. Podczas spotkania w sieci uczniowie świetnie się bawili, pokazując sobie nawzajem, jak układają kostkę Rubika. Nie było istotne, kto ułoży ją szybciej, najważniejsza była możliwość zobaczenia siebie i porozmawiania. Wcześniej uczniowie uczestniczyli w szkolnym konkursie układania kostki Rubika. Przebieg konkursu sfilmowano, zrobiono zdjęcia do kroniki Projektu.

 

W czerwcu ukończono kronikę zawierającą działania podjęte w I roku projektu. Kronika zawiera zdjęcia, prace uczniów oraz opis działań realizowanych w poszczególnych miesiącach trwania w naszej szkole Programu Comenius. Kronikę powielono i przekazano wszystkim szkołom partnerskim podczas wizyty w Hiszpanii. Nasza szkoła wraz z kronikami przygotowała płytę DVD zawierającą produkty finalne oraz trzy filmy z przebiegu wizyt roboczych. W bibliotece szkolnej znajdują się wszystkie kroniki przygotowane przez szkoły partnerskie. Zapraszamy do obejrzenia kronik w bibliotece.