Rok szkolny 2010/2011

 

23 września 2010 r.

W tym dniu odbyło się pierwsze spotkanie Szkolnego Klubu Europejskiego w nowym roku szkolnym. Uczniowie poznali plan pracy klubu, zaproponowali działania, którymi chcieliby się zająć w tym roku. Szczególnie serdecznie powitani zostali uczniowie kl. IV, którzy są nowymi członkami naszego klubu. Zgodnie z tradycją wybraliśmy Zarząd SKE. Reprezentować nas będą: Klaudia Ostrowicz z kl. VI b (przewodnicząca), Sandra Dzikowska kl. VI d (zastępca), Klaudia Korgól kl. VI d (sekretarz). To wspaniały zespół, który z pewnością sprosta zadaniom czekającym w roku szkolnym 2010/2011. POWODZENIA!!!

 

Październik, listopad 2010 r.

Kolejne spotkania Szkolnego Klubu Europejskiego odbyły się w pracowni komputerowej. Uczniowie poznali stronę internetową www.slaskie2011.pl . Następnie wszyscy uczestniczyli w konkursach przybliżających informacje o Unii Europejskiej i Radzie Unii Europejskiej.

Wspólnie wykonana została tablica informacyjna o Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, która znajduje się w holu szkoły. Chcemy w ten sposób zapoznać wszystkich uczniów naszej szkoły z informacjami o Polskiej Prezydencji Radzie UE.

 

Grudzień 2010 r.

W tym miesiącu odbyło się mikołajkowe spotkanie. Uczniowie poznali zwyczaje i tradycje związane z mikołajkowymi prezentami wręczanymi dzieciom w krajach europejskich. Uczniowie kl. III spotkali się na kulinarnych zajęciach podczas których poznawali wybrane potrawy państw Unii Europejskiej.

 

Styczeń-Luty 2011 r.

W tych miesiącach organizowaliśmy kolejne zajęcia mające na celu realizację Programu "UNISZKOŁA". W ramach tego programu większość działań naszego Klubu skupiona jest na poznawaniu informacji o Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Dwa zimowe spotkania poświeciliśmy na utrwalanie historii prezydencji w Radzie UE oraz poznawaliśmy kolejne etapy przygotowań Polski do tej zaszczytnej funkcji. Nasze spotkania odbywały się w atmosferze dobrej zabawy z przyjemną nauką:)

 

Marzec-Kwiecień 2011 r.

Kwietniowe zajęcia poświecone były tradycjom Świąt Wielkanocnych w państwach Unii Europejskiej. Z racji poszerzania  wiedzy o prezydencji skupiliśmy się na państwach, które z naszym krajem obejmą prezydencję w UE, czyli Cypr i Dania. 

Już dzisiaj informujemy uczniów naszej szkoły, że 9 maja 2011 r. odbędą się wyjątkowe zajęcia we wszystkich klasach pod hasłem "POLSKA PREZYDENCJA W RADZIE UNII EUROPEJSKIEJ". ZAPRASZAMY!!!

 

Maj 2011 r.

09 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie dotyczącym znajomości wiedzy o Unii Europejskiej oraz państw do niej należacych. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 37 w Częstochowie. Udział wzięło 7 szkół podstawowych z Częstochowy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Karolina Gawlik kl. 5 a, Piotr Kołodziejczyk kl. 6 a oraz Marcel Raksimowicz kl. 6a. Uczniów przygotowały panie: Grażyna Bich- nauczyciel bibliotekarz oraz opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego, a także pani Maria Chajdas - nauczyciel bibliotekarz.

Uczniowie zajęli I miejsce, zdobyli maksymalną ilość punktów. Wykazali się wspaniałą wiedzą o Unii Europejskiej. GRATULUJEMY!