Rok szkolny 2012/2013

wrzesień 2012

We wrześniu odbyło się pierwsze spotkanie klubu. Tradycyjnie wybraliśmy Zarząd naszego klubu. W tym roku, Szkolny Klub Europejski reprezentują: Dominika Szkop z kl. 6 c, Pola Dziel z kl. 5 c i Basia Cabaj z kl. 5 a. Gratulujemy!

Na pierwszym spotkaniu poznaliśmy również plan pracy klubu na ten rok szkolny. To będzie kolejny rok wytężonej pracy. Chcemy jak nawiecej nauczyć się o Europie nie tylko. Zapraszamy wszystkich chętnich uczniów z klas 4, 5 i 6 na nasze europejskie spotkania.Odbywają się one raz w miesiącu. Najczęściej w czwartki lub w piątki po lekcjach.

 

październik 2012

 

W tym miesiącu spotkaliśmy się na zajeciach pod hasłem "Co już wiemy o Unii Europejskiej". Poprzez zabawę i naukę utrwalaliśmy naszą wiedzę o Unii Europejskiej. Nowi członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego poznali historię Unii od czasów powojennych po dzień dzisiejszy. Panie opiekunki przygotowały wiele ciekawych zadań, z którymi musieliśmy się zmierzyć:)

 

listopad 2012

 

Listopadowe spotkanie odbyło się w pracowni komputerowej. Poznawaliśmy państwa europejskie w ulubiony przez nas sposób - rozwiązując zadania o tematyce europejskiej zamieszczone na stronie http://europa.eu/kids-corner/. Zachęcamy Was do odwiedzenia tej strony. Znajdziecie na niej wiele ciekawych gier. Grając poznacie Europę i państwa do niej należące. Zaproście do zabawy rodziców i rodzeństwo.